Разлика помеѓу преработките на „Сименс (единица)“

Одземени 13 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: zh-yue:西 (單位))
с (Бот: козметички промени)
Сименсот за спроводливоста ''G'' е дефиниран од:
 
1 S = 1 A/V = 1 A<sup>2</sup>/W = 1 kg<sup>&minus;1−1</sup>·m<sup>&minus;2−2</sup>·s<sup>3</sup>·A<sup>2</sup>
=1&nbsp;&Omega;Ω<sup>-1</sup>.
 
[[Категорија:Единици]]
941.847

уредувања