Разлика помеѓу преработките на „Сикизам“

Додадени 10 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[СликаПодатотека:Guru nanak.jpg|мини|десно|250п|[[Гуру Нанак]]]]
 
Религијата на Сиките се темели на вербата во еден [[бог]] и на циклусот на повторно раѓање. [[Бог]] е вечниот гуру, кој им дава вдахновение на сите верски учители.
941.847

уредувања