Разлика помеѓу преработките на „Северен Егеј“

Додаден 11 бајт ,  пред 9 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: lmo:Egeo Setentriunal)
с (Бот: козметички промени)
|локално_име = Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου
|мапа = GreeceNorthAegean.png
|префектури = [[Префектура Лезбос|Лезбос]]<br />[[Префектура Самос|Самос]]<br />[[Хиос]]
|главен_град = [[Митилини]]
|население = 208.151
'''Северен Егеј''' е една од тринаесетте [[периферии на Грција]]. Се состои од [[Префектури на Грција|префектурите]] [[Хиос]], [[Префектура Лезбос|Лезбос]] и [[Префектура Самос|Самос]].
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.hotels-guide-greece.com/index.php?catid=108 Фото-галерија на Егејот]
 
== Видете исто така ==
* [[Егејски Острови]]
 
{{грција-гео-никулец}}
 
{{Периферии на Грција}}
 
[[Категорија:Северен Егеј|*]]
[[Категорија:Грчки острови]]
941.847

уредувања