Сант Жулија де Лорија: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: десно|Сант Жулија во рамките на Андора. '''Сант Жулија де Лориј...)
 
с (Бот: козметички промени)
[[ImageПодатотека:Andorra-Sant Julia de Loria.png|десно|Сант Жулија во рамките на Андора.]]
 
'''Сант Жулија де Лорија''' е една од [[Општини во Андора|општините]] во [[Андора]], која се наоѓа во јужниот дел од земјата. Ова име е и име на главниот центар во општината кој е најнизок град во државата.
 
== Видете исто така ==
* [[Андора]]
 
{{Андора-никулец}}
 
{{Coord|42|27|54|N|1|29|28|E|display=title}}
{{Андора}}
 
[[CategoryКатегорија:Општини во Андора]]
[[CategoryКатегорија:Градови во Андора]]
 
 
{{Андора}}
 
[[an:Sant Julià de Lòria]]
[[es:Sant Julià de Lòria]]
[[eu:Sant Julià de Lòria]]
[[fi:Sant Julià de Lòria]]
[[fr:Sant Julià de Lòria]]
[[gl:Sant Julià de Lòria]]
[[hu:Sant Julià de Lòria közösség]]
[[ko:산줄리아데로리아]]
[[id:Sant Julià de Lòria]]
[[it:Parrocchia di Sant Julià de Lòria]]
[[ja:サン・ジュリア・デ・ロリア教区]]
[[ko:산줄리아데로리아]]
[[lt:Sant Chulija de Lorija]]
[[hu:Sant Julià de Lòria közösség]]
[[na:Sant Julià de Lòria]]
[[nl:Sant Julià de Lòria]]
[[ja:サン・ジュリア・デ・ロリア教区]]
[[no:Sant Julià de Lòria]]
[[pl:Sant Julià de Lòria]]
[[ro:Sant Julià de Lòria]]
[[ru:Сант-Жулия-де-Лория]]
[[sk:Sant Julià de Lòria]]
[[sq:Sant Julià de Lòria]]
[[sk:Sant Julià de Lòria]]
[[fi:Sant Julià de Lòria]]
[[sv:Sant Julià de Lòria]]
[[vo:Sant Julià de Lòria]]
941.847

уредувања