Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: vi:Ródos, Hy Lạp; козметички промени)
с (Бот: козметички промени)
 
== Видете исто така ==
* [[Список на светско културно и природно наследство на УНЕСКО]]
 
{{УНЕСКО-заштитен}}
941.847

уредувања