Разлика помеѓу преработките на „Рог на изобилството“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: bg:Рог на изобилието)
с (Бот: козметички промени)
Во совремието рогот е прикажан како шуплива кошница, наполнета со најразлично [[овошје]] и [[зеленчук]]. Во [[САД]] се асоцира ро [[Ден на благодарноста|Денот на благодарноста]] и жетвата.
 
== Наводи ==
<references/>
 
 
{{Commonscat|Cornucopia}}
{{Greek-myth-stub}}
 
[[Категорија:Митолошки предмети]]
[[Категорија:Грчка митологија]]
[[Категорија:Симболи]]
 
 
{{Greek-myth-stub}}
 
[[bg:Рог на изобилието]]
941.847

уредувања