Разлика помеѓу преработките на „Рамен агол“

Одземен 1 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
 
'''Рамен агол''' е оној агол кој има 180 [[степен (агол)|степени]], односно чии надворешни краци формираат [[права]].
{{мат-никулец}}
 
[[Категорија:Агол]]
[[Категорија:Математика]]
 
{{мат-никулец}}
941.847

уредувања