Разлика помеѓу преработките на „Протоисторија“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{археологија-никулец}}
<!--ВАЖНО: Не додавај овде [[Категорија:Археологија|*]], бидејќи тоа е надкатегорија на категориите наведени подолу-->
 
[[Категорија:Периоди во археологијата]]
 
[[de:Frühgeschichte]]
[[en:Protohistory]]
[[es:Protohistoria]]
[[fr:Protohistoire]]
[[hu:Ókori történelem]]
[[it:Protostoria]]
[[lb:Protogeschicht]]
[[en:Protohistory]]
[[hu:Ókori történelem]]
[[pl:Historia starożytna]]
[[pt:Proto-História]]
941.847

уредувања