Претскажување: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека)
с (Бот: козметички промени)
* [[пиромантија]]: со помош на оган.
 
== Види исто така ==
* [[Акаша]]
* [[Антропологија на религијата]]
 
 
== Референци ==
{{reflist}}
 
 
 
 
[[Категорија:Предвидување]]
[[de:Weissagung]]
[[en:Divination]]
[[es:Videncia]]
[[et:Ennustamine]]
[[es:Videncia]]
[[fr:Divination]]
[[it:Divinazione]]
[[ja:占い]]
[[nl:Wichelarij]]
[[ja:占い]]
[[pt:Divinação]]
[[ro:Prezicere]]
941.847

уредувања