Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Додаден 11 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: war:Porto do Son)
с (Бот: козметички промени)
image_seal =|
image_map = Situacion_Porto do Son.PNG |
map_caption = Положбата на '''Порто до Сон''' во [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]] |
subdivision_type = [[Parroquia]]s|
subdivision_name = |
}}
 
'''Порто до Сон''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Провинцијата Ла Коруња]], во автономната покраина [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]] . Има површина од 95.18 km² , и население од 10,039 жители (2004) и густина на население од 105.47 km².
 
{{Шаблон:Општини во Ла Коруња}}
{{galicia-geo-stub}}
 
[[CategoryКатегорија:Општини во Ла Коруња]]
 
{{galicia-geo-stub}}
 
[[ar:بورتو دو سون]]
941.847

уредувања