Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: ru:Пейо Яворов; козметички промени)
с (Бот: козметички промени)
 
{{DEFAULTSORT:Јаворов, Пејо}}
 
[[Категорија:Бугари]]
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]
941.847

уредувања