Патриции: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
 
[[az:Patrisilər]]
[[bs:Patriciji]]
[[bg:Патриций]]
[[bs:Patriciji]]
[[ca:Patricis]]
[[cs:Patricius]]
[[da:Patricier]]
[[de:Patrizier]]
[[et:Patriits]]
[[el:Πατρίκιοι]]
[[en:Patrician]]
[[es:Patricios]]
[[eo:Patricio]]
[[es:Patricios]]
[[et:Patriits]]
[[fi:Patriisi]]
[[fr:Patricien]]
[[he:פטריקיוס]]
[[hr:Patricij]]
[[hu:Patrícius]]
[[ia:Patricio]]
[[it:Patrizio (storia romana)]]
[[heja:פטריקיוסパトリキ]]
[[ku:Patrîsyan]]
[[lb:Patrizier]]
[[lt:Patricijai]]
[[hu:Patrícius]]
[[nl:Patriciër]]
[[ja:パトリキ]]
[[no:Patrisier]]
[[pl:Patrycjusze]]
[[ro:Patrician]]
[[ru:Патриции]]
[[sh:Patriciji]]
[[simple:Patrician]]
[[sr:Патрицији]]
[[sh:Patriciji]]
[[fi:Patriisi]]
[[sv:Patricier]]
[[tr:Patrici]]
941.847

уредувања