Палеонтологија: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: ar:علم الأحياء القديمة)
с (Бот: козметички промени)
{{никулец}}
'''Палеонтологијата''' ги проучува остатоците на [[Живи суштества|живите суштества]] ([[фосил]]и) кои потекнуваат од различните слоеви на [[Земјина кора|Земјината кора]], споредувајќи ги фосилните остатоци со сродните денешни видови.
 
[[Категорија:Палеонтологија]]
 
941.847

уредувања