Ореовец: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
Ореовец може да се однесува на:
 
* [[Ореовец (Порече)]], село во Порече
* [[Ореовец (Прилепско)]], село во околината на [[Прилеп]]
 
{{појаснување}}
941.847

уредувања