Разлика помеѓу преработките на „Оренбуршка Област“

Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: kk:Орынбор облысы)
с (Бот: козметички промени)
! colspan="2" align=center bgcolor="#FFDEAD" |Оренбуршка област
|-
| style="vertical-align: middle;" |[[СликаПодатотека:Flag of Orenburg Oblast.png|200п|Знаме на Оренбуршката област]]
| style="vertical-align: middle;" | [[СликаПодатотека:Coat of Arms of Orenburg oblast.png|100п|Грб на Оренбуршката област]]
|-
! colspan="2" align="center" | =[[СликаПодатотека:Map of Russia - Orenburg Oblast (2008-03).svg|220п|Оренбуршка во Русија]]
|-
|+<font size="+1">'''Приволшки федерален округ во Русија '''</font>
941.847

уредувања