Разлика помеѓу преработките на „Орбитален период“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: gl:Período orbital)
с (Бот: козметички промени)
Постојат неколку видови на орбитални периоди за небесните тела околу [[Сонце]]то.
 
== Види исто така ==
 
* [[Сидерално време]]
* [[Сидерална година]]
 
{{Никулец}}
 
 
[[Категорија:Астродинамика]]
941.847

уредувања