Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: sv:Onomatopoetikon)
с (Бот: козметички промени)
== Примери на ономатопеја ==
 
* Жабата ''крека''
* ''Кукурику кукурику'' викна петелот
* ''Чук, чук'' Стојанче
{{никулец}}
 
[[Категорија:лингвистикаЛингвистика]]
 
[[ar:محاكاة صوتية]]
941.847

уредувања