Разлика помеѓу преработките на „Обединување на Германија“

с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: war:Pag-urusa han Alemanya)
с (Бот: козметички промени)
 
==== Користена литература ====
* „Историја“ од Јорданка Патковиќ.
 
[[Категорија:Историја на Германија]]
941.847

уредувања