Разлика помеѓу преработките на „ОУ „Фан Ноли“ - Палатица“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
 
'''Основното училиште "Фон Ноли "''' се наоѓа во [[Палатица]], [[општина]] - [[Општина Тетово|Тетово]].
== Учество на натпревари ==
==Освоени награди==
== Познати личности кои учеле во ова училиште ==
==Познати личности кои предавале во ова училиште==
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.schools.edu.mk/ Портал на основни и средни училишта во Република Македонија]
* [http://www.mon.gov.mk/ Официјална веб страница на Министерството за образование и наука]
 
{{никулец}}
941.847

уредувања