Дариј III: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 13 години
с
Бот: Промена на шаблон: Infobox Emperor
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: eo:Dario la 3-a)
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Emperor)
{{Инфокутија за монарх
{{Infobox Emperor
| name = Дариј III
| title = [[Шах]] на Персија
941.847

уредувања