Фјодор I (Русија): Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Infobox Monarch
с (Бот Додава: cy:Fyodor I, tsar Rwsia)
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Monarch)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за монарх
{{Infobox Monarch
| name = Фјодор I
| title ='''Цар на цела Русија'''
941.847

уредувања