Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Додадени 23 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Infobox Monarch
с (Бот Додава: arz:لويس الستاشر)
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Monarch)
{| align=right <!-- {{lts|Infobox_Monarc
}} this is 280 px wide --->
| {{Инфокутија за монарх
| {{Infobox_Monarch
| name =Луј XVI
| title =Крал на Франција и на Навара
941.847

уредувања