Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: br:Amerigo Vespucci
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: br:Amerigo Vespucci)
[[be:Амерыга Веспучы]]
[[bg:Америго Веспучи]]
[[br:Amerigo Vespucci]]
[[bs:Amerigo Vespucci]]
[[ca:Amerigo Vespucci]]
86.434

уредувања