Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени)
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Селаза село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Првце
== Демографија ==
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
 
== Личности ==
* [[Јонуз Јусуфов]] (роден во Првце, живеел во [[Доброште]]) - арнаутско-качачки бандит криминалец, главен преводник на сардисувањето на [[Лешочкиот манастир]] во [[1905]] година
* [[Бари Шабани]] (р. 2 јули 1954) - државен правобринител на [[Тетово]] и поранешен државен секретар во Министерството за правда на Македонија<ref>{{цитирана веб страница|url=http://drzavnopravobranitelstvo.gov.mk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=18&Itemid=30|title=Државен Правобранител за Тетово|publisher=Државно правобранителство на Македонија|language=македонски|accessdate=2010-01-12}}</ref>
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
941.847

уредувања