Разлика помеѓу преработките на „Нумеријан“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за личност
| име=Нумеријан<br />
| портрет=AV Antoninianus Numerianus.JPG
| опис=Цар на [[Римска империја|Римската империја]]
941.847

уредувања