Разлика помеѓу преработките на „Никола Парапунов“

Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
(Откажано уредување 919485 (автор: Nikolce mager | Разговор))
с (Бот: козметички промени)
Загинал кај селото Бараково, Горноџумајско, во борба против бугарска полициска заседа.
 
== Види исто така ==
* [[Историја на Пиринскиот дел на Македонија (1913 - 2005)]]
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски револуционери]]
[[Категорија:Партизани]]
941.847

уредувања