Разлика помеѓу преработките на „Националистичка народна коалиција“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Philippine Political Party
| party_name = Националистичка народна коалиција <br /> ''Nationalist People's Coalition''
| party_logo = [[Податотека:Npc-phil-logo.JPG|150px]]
| colorcode = #FFFFFF
'''Националистичка народна коалиција''' ([[Англиски јазик|англиски]]: ''Nationalist People's Coalition'' или ''NPC'') е [[политичка партија]] на [[Филипините]].
 
== Резултати ==
Партијата освои само 3 од вкупно 12 можни седишта во [[сенат на Филипините|сенатот]].
== Надворешни врски ==
* [http://www.npc-party.com Официјален веб-сајт на партијата]
 
{{политики на Филипините}}
[[Категорија:Политички партии на Филипините]]
 
[[en:Nationalist People's Coalition]]
[[nl:Nationalist People's Coalition]]
[[no:Nationalist People's Coalition]]
[[en:Nationalist People's Coalition]]
941.847

уредувања