Натприродно: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: bg, ca, hi, ru, tl)
с (Бот: козметички промени)
Натприродните теми често се поврзуваат со [[паранормално]]то и [[окултизам|окултизмот]].
 
== Фусноти ==
{{reflist}}
 
== Референци ==
* ''Чудата на невидливиот свет'', Котон Метер, Бостон, 1693
* ''Уште чуда од невидливиот свет'', Роберт Калеф, 1700
* [http://www.myspace.com/155766403 Тајните на окултното] (англиски)
 
[[Категорија:Натприродно]]
941.847

уредувања