Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Света''' е село во [[Општина Демир Хисар]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Селаза село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Света
| општина=[[Општина Демир Хисар]]
| популација=
| поштенски број=
== Демографија ==
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
== Редовни настани ==
 
== Личности ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
941.847

уредувања