Разлика помеѓу преработките на „Ото фон Бизмарк“

Одземени 59 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: mt:Otto von Bismarck)
== Видете уште ==
* [[Создавањето на Германија]]
 
 
{{Германија-политичар-никулец}}
 
{{Германски канцелари}}
282

уредувања