Александар Лурија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Infobox Scientist
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Scientist)
{{Инфокутија за научник
{{Infobox Scientist
|box_width =
|name = Александар Лурија
941.847

уредувања