Разлика помеѓу преработките на „Млади и неуморни“

Додадени 39 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Телевизиска емисија
| show_name = Млади и неуморни| image = [[СликаПодатотека:Theyoungandtherestlesslogo.jpg|250px]]
| network = [[CBS]]
| creator = [[Вилијам Бел]]<br />[[Ли Филип Бел]]
| executive_producer = [[Лин Мари Лејтам]]<br />[[Џош Грифит]]<br />Ентони Морина<br />Џош Фишер<br />Џош О’Конел<br />Метју Олсен
| head_writer = [[Лим Мари Лејтам]]<br />[[Скот Хемнер]]
| senior_cast_members = [[Џајен Купер]]
| distributor = [[Sony Pictures Television]]<br />Bell Dramatic Serial Company<br />Corday Productions
| first_aired = [[26 март]] [[1973]]
| run_time = 60 минути (30 минути од 1973 to 1980)
Пред неколку години, Сител телевизија прикажа две сезони, вкупно 280 епизоди од оваа сапуница. Прикажаните епизоди беа од [[25 мај]] [[1998]] - [[1999]].
 
== Сегашни глумци ==
{| class="wikitable"
|- bgcolor="#CCCCCC"
|}
 
== Насловна мелодија ==
'''“Nadia’s theme”''' е музичката тема на Млади и неуморни од самиот почеток на серијата во [[1973]]. Мелодијата била оригинално наречена “Cotton’s Dream” и напишана од Бери Де Ворзон и Пери Боткин Јр. за филмот ''[[Благословете ги ѕверовите и децата]]''. Подоцна, мелодијата била прекрстена во “Nadia’s theme” по настапот на романската гиманстичарка Надиа Команечи на летните олимписки игри во [[1976]] и прикажувањето на овој настап на ABC со музиката од популарната сапуница.
 
== Гледаност ==
На самиот почеток во 70-тите, серијата беше на дното на гледаноста, како и сите серии при дебутот. Веќе по една-две сезони, гледаноста порасна, а во 1988-1989, се искачи на врвот и досега ни една сапуница ја нема симнато.
 
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.theyoungandtherestless.com/ Официјална страна]
* [http://www.cbs.com/daytime/yr/ CBS Daytime: Y&R]
* [http://tv.yahoo.com/the-young-and-the-restless/show/34853 "Млади и неуморни"] на [http://tv.yahoo.com/ Yahoo! TV]
 
[[Категорија:Американски филмови]]
 
941.847

уредувања