Разлика помеѓу преработките на „Министерство за разузнавање на Иран“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
* [[Политики на Иран]]
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.iranterror.com Iran Terror Database], веб сајт за активностите на ВЕВАК
* [http://www.globalsecurity.org/intell/world/iran/vevak.htm Ministry of Intelligence and Security (MOIS) Vezarat-e Ettela'at va Amniat-e Keshvar VEVAK]
941.847

уредувања