Разлика помеѓу преработките на „Превртенец“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Егејска Македонија; козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Егејска Македонија; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Селаза село во Егејска Македонија|
| слика мапа=
| име=Превртенец
== Демографија ==
 
== Општествени институции ==
 
== Културни и природни знаменитости ==
== Личности ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија: Села во Егејска Македонија]]
 
[[bg:Превъртенец]]
941.847

уредувања