Разлика помеѓу преработките на „Обидим“

Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Пиринска Македонија; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Пиринска Македонија; козметички промени)
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Селаза села во Пиринска Македонија|
| слика мапа=
| име=Обидим
== Демографија ==
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
== Редовни настани ==
 
== Личности ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Населени места во Општина Банско]]
[[Категорија: Села во Општина Банско]]
[[Категорија: Села во Пиринска Македонија]]
[[Категорија: Села во Македонија]]
[[Категорија: Села во Република Бугарија]]
 
[[bg:Обидим]]
941.847

уредувања