Разлика помеѓу преработките на „Дефекација“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: lv:Izkārnīšanās)
с (Бот: козметички промени)
Зачестеноста на дефекацијата кај [[луѓе]]то изнесува од 3 пати на ден до 3 пати седмично.
 
== Референци ==
{{reflist}}
 
 
[[Категорија:Дигестивен систем]]
941.847

уредувања