Разлика помеѓу преработките на „Свански јазик“

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
с (Бот Додава: uk:Сванська мова)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазикза јазик
|име= Свански јазик
|изворноиме=ლუშნუ ნინ Lušnu nin
941.847

уредувања