Разлика помеѓу преработките на „Генерален Договор за Трговија и Царини“

с
нема опис на уредувањето
с
'''Генерален Договор за Трговија и Царини''' (скратено '''ГДТЦ''') функционира како темел на трговскиот систем на [[Светската Трговска Организација]] ([[СТО]]), и останува во сила, иако договорот од [[1995]] содржи обновена верзија со цел да ја замени оригиналната од [[1947]].
 
[[de:General Agreement on Tariffs and Trade]]
13.850

уредувања