Разлика помеѓу преработките на „Административна поделба на Индонезија“

с
Бот: козметички промени
с
с (Бот: козметички промени)
{{главна статија|Градови на Индонезија}}
 
== Подреони ==
{{главна статија|Подреони на Индонезија}}
'''Подреоните''' (''kecamatan'') се единици на регентствата (kabupaten) или градовите (Kota). Подреоните се поделени на административни села (kelurahan).
941.847

уредувања