Разлика помеѓу преработките на „Долногермански јазик“

с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазикза јазик
|име=Долносаксонски јазик
|изворноиме= Neddersassisch
941.847

уредувања