Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
с (Бот Додава: ar:لغة قوطية)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазикза јазик
|име=Готски
|изворноиме=𐌲𐌿𐍄𐌰𐍂𐌰𐌶𐌳𐌰/𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺𐌰|
941.847

уредувања