Разлика помеѓу преработките на „Мански јазик“

Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазикза јазик
|име=Мански гелски јазик
|изворноиме=Yn Ghaelg, Yn Ghailck
941.847

уредувања