Разлика помеѓу преработките на „Роберт Мугабе“

Додадени 7 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија државник; козметички промени
с (Бот Додава: tl:Robert Mugabe)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија државник; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за државник
| име = Роберт Габриел Мугабе
| слика = Robert Mugabe, 12th AU Summit, 090202-N-0506A-417.jpg
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Зимбабвеански револуционери]][[Категорија:политичари]]
[[Категорија:Политичари]]
[[Категорија:Зимбабвеански државници]]
 
941.847

уредувања