Разлика помеѓу преработките на „Јавар Вакак“

Додадени 4 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: ka:იაუარ უაკაკი)
с (Бот: козметички промени)
За време на неговото владеење, Инките ги вршеле последните напори против [[Чанкаси]]те. Тој направил малку згради во Куско, дури не направил ни своја палата.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Видете исто така ==
* [[Сапа Инка]]
* [[Список на Сапа Инки]]
941.847

уредувања