Разлика помеѓу преработките на „Slipknot“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница)
 
'''Slipknot''' е американска метал група од Лова, САД, кои се формирани во 1995 година. Сите членови на групата носат уникатни маски.
{{commonscat|Slipknot}}
 
[[Категорија:Американски метал групи]]
941.847

уредувања