Разлика помеѓу преработките на „HWV“

Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: da:Händel-Werke-Verzeichnis)
с (Бот: козметички промени)
* [http://infopuq.uquebec.ca/~uss1010/catal/handel/hangf.html '''HWV'''] (од Роберт Поликен) {{en}}
* [http://gfhandel.org/composition.htm '''Каталог на дела (HWV)'''] (од Бред Лајса) {{en}}
{{composer-stub}}
 
[[Категорија:Композиции од Георг Фридрих Хендл]]
 
 
{{composer-stub}}
 
[[da:Händel-Werke-Verzeichnis]]
941.847

уредувања