Разлика помеѓу преработките на „Софизам“

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
Софисти преместена како Софизам: насловот треба да се однесува на самата философија, а не на нејзините претставници
(Нова страница: Софистите се јавиле да ја задоволат потребата на образование на демосот. Тие се платени учит...)
 
с (Софисти преместена како Софизам: насловот треба да се однесува на самата философија, а не на нејзините претставници)