Разлика помеѓу преработките на „Завхан (покраина)“

Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија држава
с (Бот Додава: ace:Aimag Zavkhan; козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија држава)
{{Инфокутија за држава
{{Инфокутија_држава
|native_name = {{lang|mn|Завхан аймаг}}
|conventional_long_name =Покраина Завхан
941.847

уредувања