1985 во науката: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: pt:1985 na ciência)
с (Бот: козметички промени)
'''[[1985]] година во [[наука]]та''' содржи некои значајни настани.
 
== Настани ==
 
[[Категорија:1985 година во науката| ]]
941.847

уредувања