Разлика помеѓу преработките на „1983 во науката“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: pt:1983 na ciência)
с (Бот: козметички промени)
'''[[1983]] година во [[наука]]та''' содржи некои значајни настани.
 
== Настани ==
 
[[Категорија:1983 година во науката| ]]
941.847

уредувања